Kdo je Saša

 

Vy všichni, kteří čtete Sašův svět pravidelně, nebo na něj pouze občas zabrousíte, tak Vám všem dlužím jedno malé vysvětlení.


   Stránky se jmenují Sašův svět a píšu je já, Saša NOVÝ. Ve skutečnosti je však píšu sice já, ale ne Saša, nýbrž Roman. Možná trochu složité, ale ve skutečnosti velmi jednoduché.

Jmenuju se Roman a už od roku 2001 bydlím se svým přítelem v Praze. Rodilý jsem Západočech. Jak jsem psal už ve svém úvodním slově i u mne byly doby, kdy jsem nemohl vyjít na veřejnost se svou orientací, protože jsem byl přesvědčený, že je to nemyslitelné. Přišlo zaměstnání, kde by se mé přiznání rovnalo kariérní sebevraždě. Navíc k tomu všemu jsem samozřejmě měl i obavy z reakce rodiny a mého okolí.

Zhruba od roku 1994 jsem se pokouším psát povídky. Samozřejmě, že jsem neskromně počítal s tím, že je jednou někde vydám a budu slavný. Několik povídek mi opravdu vyšlo v jedné gay periodice. A tak jsem začal používat jméno Saša.

   A léta šla dál a já prodělal svůj coming out. Povídky jsem psal stále i když většinou jen do šuplíku, přesto dále pod jménem Saša. Po svém přiznání, jelikož jsem měl pocit, že jsme někdo jiný, nový člověk, tak i s přízviskem NOVÝ. A tak vzniklo jméno Saša NOVÝ. A u toho zůstalo i po mém přiznání.

   No a když se mi v lednu 2002 dostalo laskavé nabídky od redakce 004, že bych mohl své literární pokusy publikovat na jejich stránkách, s radostí jsem to přijal a tak vznikl Sašův svět. A rád bych v jeho rozšiřování pokračoval.

Ještě něco k historii mého alias jména Saša. Saša byl jeden, pro mne velmi milý človíček, kterého jsem měl rád a velmi si ho vážil. Tento člověk dnes již není bohužel mezi námi, ale v mém srdci zůstal navždy. A tak mi snad Saša promine, že používám stejné jméno.


Zveřejněno: 01. 10. 2005 (přečteno 4263)
 
 
 
© Saša Nový 2003-2012, powered by phpRS